top of page

Всесвітній день інформації (World Information Day)
 

      26 листопада у Буковинському ліцеї у 8-9 класах вчителями інформатики Томчак В.О., та Студеною Р.І., було проведено урок «Хто володіє інформацією, той володіє світом!?» присвячений Всесвітньому дню інформації.

   26 листопада відзначається Всесвітній день інформації (World Information Day), який проводиться щорічно з 1994 року. Сьогодні Всесвітній день інформації відзначають у багатьох країнах світу, у тому числі й в Україні.
 

        Головна мета цього дня – навчити суспільство вміло користуватися даними, адже зараз в умовах глобалізації, діджиталізації, дистанційного навчання доводиться стикатися з неправдивою та неперевіреною інформацією. Ті, хто вміє вміло аналізувати дані, стають освіченими людьми і досягають успіху. 

Інформація – це найважливіше, що є у суспільства. Це і науковий розвиток, і медичні та інші відкриття, що забезпечують найкращу якість життя. Це – спілкування з рідними й близькими. Це – робота підприємств, критичної інфраструктури: адже тепер будь-яка діяльність людини відбувається з використанням інтернету.
 

      Від нас – пересічних користувачів – також залежить неабияк багато. В інтернеті щосекунди генерується понад 130 терабайтів інформації. Це – і ваші особисті дані та персональні повідомлення, які мають бути захищені надійними паролями. Небезпечний контент – спам, фішинг тощо – становить більше половини всього контенту в інтернеті. Ви маєте навчитись його відрізняти і захищати себе й навчати захисту своїх близьких і рідних. 

Понад 90% успішних кібератак відбуваються через людський фактор. Ці прості правила допоможуть захиститись від загроз в інтернеті: 

  • Регулярно перевіряйте, які застосунки на вашому гаджеті мають доступ до ваших персональних даних. Такий дозвіл є найважливішим для платформ Android та iOS, його варто включати тільки для антивірусного забезпечення.

  • Встановлюйте ПЗ тільки з перевірених джерел (магазинів AppStore і Google Play, офіційних сайтів-розробників), звертаючи увагу на те, хто опублікував додаток, адже деякі магазини грішать наявністю сумнівних копій популярних додатків.

  • Використовуйте й двофакторну автентифікацію всюди, де вона є.

  • Використовуйте надійний антивірус і постійно його оновлюйте, адже нові віруси з'являються щодня, і антивірус постійно має оновлювати свої бази.

  • Регулярно перевіряйте свої паролі на витік та змінюйте їх раз на місяць.

  • Намагайтесь не переходити за посиланнями від невідомих відправників, у месенджерах, соціальних мережах тощо. Шпигунське ПЗ встановлюється непомітно для операційної системи, саме тому користувачі не здогадуються про нього.

  • Час від часу “скидайте” налаштування свого смартфону.

  • Встановлюйте екранний пароль або біометричний захист на смартфон і PIN-код на SIM-карту. Це захистить ваші дані у разі втрати пристрою.
    Отже, користуйтесь інтернетом безпечно.

bottom of page