top of page
1512723595.jpg
   STEM (S – science, T – technology – Е – engineering – М – mathematics).
Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін. [1] Найбільший «козир» STEM-освіти у тому, що вона допомагає опанувати їх не відокремлено, а за допомогою інтеграції всіх п’яти дисциплін у єдину систему навчання.
Яким чином можна впровадити елементи STEM-освіти на уроках інформатики?
    По-перше, це проведення бінарних уроків, встановлення міжпредметних зв’язків на уроках інформатики. Завдання практичних робіт з інформатики підбирати так, щоб у них були зв’язки з фізикою, хімією, географією, біологією.
Під час проведення бінарних уроків з фізики та інформатики можна використати наступні сервіси:
https://circuits.io/ (Електроніка від новачка до професіонала),
http://www.virtulab.net/ (Віртуальна освітня лабораторія),
http://allfizika.com.
   При вивченні теми «Спільна робота з документами. Розробка колективного проекту» (11 клас) у можна поєднати географію, худужню культуру і мистецтво (створення карти Google з прикріпленими фотографіями визначних місць і пам’яток архітектури і мистецтва). По-друге, використання комп’ютерного моделювання. При вивченні теми «Моделювання» у 7 класі можна ознайомити учнів з різними видами моделей (у тому числі 3D моделі) використовуючи сервіси Інтернету. Це можуть бути віртуальні лабораторії з хімії, комп’ютерна модель анатомії людини, 3D моделі онлайн та інші. Учням цікаво працювати з цими сервісами. Можна використати різні форми навчання – групова робота, проектна діяльність, індивідуальне навчання.
   Третім кроком до впровадження STEM-освіти, є вивчання учнями мов програмування. Оскільки вміння програмувати розвиває конструктивне мислення, розширює кругозір, розвиває логічне мислення та допомагає краще розуміти динамічний світ. У школі діє клуб програмування – CodeClubUa, де учні 4-6 класів вчаться програмувати мовою Scratch. Освітні сайти, віртуальні лабораторії, імітаційні тренажери, інтерактивні музеї роблять процес навчання сучасним та творчим. Використання вище наведених інтернет-ресурсів зацікавлюють учнів, а це є важливим стимулом до навчання.
STEM-ПРОЕКТ У ШКОЛІ: ВІД ІДЕЇ ДО ВТІЛЕННЯ

РЕСУРСИ 

РЕСУРСИ STEM / STEAM •

1.Vi Hart http://vihart.com • Vi Hart набір відео на найрізноманітніші теми від спіралей в математиці до Пі і Анти-Пі. • 2. Babble Dabble Do http://babbledabbledo.com • STEAM контент и естетика. Теми STEAM через експерименти і діяльність.

• 3. Make: Workshop https://www.youtube.com/user/txfilmnerd The Make: Workshop — проекти, що можна створити власноруч — для різнопланових інтересів та віку.

• 4. Tinker Lab http://tinkerlab.com • Короткі та прості проекти для дітей початкової школи. •

5. TedEd http://hlamer.ru/channel/TED-Ed Математика, наука, мови, анімація. («Турбулентность и Ван Гог»)

• 6. Построить мост http://www.pbs.org/wgbh/nova/tech/build-bridge-p1.html

7. STEM-освіта та добірка Youtube-каналів для організації навчання в початковій школі • http://www.studylikeninja.com/stem/

• 8. STEM-ігри для дітей та дорослих. • http://www.tryengineering.org/lang/russian/play.php

Такой заголовок

Музыка
bottom of page